1. Czym jest strona internetowa?

Strona internetowa jest dokumentem udostępniony w sieci Internet. Połączenie stron internetowych z logiczny układ zależny od siebie tworzy tzw. witrynę internetową lub serwis internetowy.Strona internetowa może zawierać różnego rodzaju informacje, m.in. może zawierać tekst, kolor, grafikę, animację i dźwięk.


Pod adresem domeny (adresem wwww) możesz wyświetlać swoją stronę internetową.
Adres witryny internetowej (np. twojadomena.pl) najczęściej prowadzi do strony głównej tej witryny. Strona główna to pierwsza strona, domyślnie wywoływany dokument, całej witryny.


Zakres powodów dla których strony internetowe są odwiedzane, jest nieograniczony. Bazuje on jednak na dwóch ogólnych założeniach: poszukiwanie informacji lub poddawanie się informacjom, podążanie za poleceniami, itp., oraz celem wykonania akcji: zakupu, sprzedaży, dołączenia do dyskusji, itp.. Tym samym strona internetowa jest doskonałym narzędziem dotarcia z z informacją i produktami czy usługami do aktualnych i potencjalnych klientów.


Czy warto stworzyć stronę internetową ?
Wydaje się, że media społecznościowe całkowicie przejęły kontrolę nad komunikacją firm z użytkownikami i potencjalnymi lub obecnymi klientami. Strony WWW być może przechodzą do lamusa, ale wcale nie jest powiedziane, że tak się stanie. Przede wszystkim pamiętaj, że to nie sposób komunikacji (atrakcyjne posty i kolorowe filmy na YouTube), a dobrze zaprojektowana witryna WWW stanowi stałą, trwałą, wizytówkę Twojej firmy w sieci.
Strona firmowa pozwala na umieszczenie informacji o swoich usługach dla szerokiej publiczności.

Korzyści płynące z posiadania strony internetowej:

 1. Twoi klienci tego oczekują
  W obecnych czasach nastawionych na informację każdy klient zanim skorzysta z usług Twojej firmy, będzie chciał zdobyć komplet informacji o Twojej firmie oraz sprawdzić Twoje kompetencje. Posiadanie profesjonalnej, estetycznej i kompletnej Strony internetowej da pewność że potencjalny klient zdobędzie komplet informacji o Twoich usługach bądź produktach. Na jej podstawie wyrobi sobie zdanie o Twoim profesjonalizmie i jakości świadczonych przez Ciebie usług. Maksyma że pierwsze wrażenie robi się tylko raz - w tym przypadku jest bardzo trafna.
 2. Zwiększenie wiarygodności Twojej firmy
  Wiele badań rynku dostarcza wniosków że zaufanie do Firmy wzrasta wielokrotnie gdy jest ona obecna w internecie. Te same badania wskazują że posiadanie adresów e-mail w tej samej domenie co strona firmy zwiększa wiarygodność kontaktu.
 3. Zwiększenie relacji z klientami
  Przedstawienie Twojemu odbiorcy swoich usług i firmy pozwala na zwiększenie relacji z klientem. Ukazanie swojej działalności w sposób niebanalny i nie tylko komercyjny pozwoli związać się klientowi z twoim wizerunkiem. Klient będzie wolał dowiedzieć się informacji z Twojej strony internetowej, niż wysyłać wiadomości e-mail czy dzwonić.
 4. Swoboda przepływu informacji
  Strona internetowa jest idealnym narzędziem do pełnej prezentacji swoich usług i produktów. A co najważniejsze modyfikacja tej informacji jest szybka i tanie w odróżnieniu do mediów klasycznych jak broszury czy ulotki. Strony oparte o CMS (system zarządzania treścią) pozwalają na samodzielne zarządzanie informacją na stronie.
 5. Narzędzie do sprzedaży
  Mimo wielu funkcji jakie może spełniać strona internetowa to głównym celem jest zachęcenie do sprzedaży usług lub produktów. Strona internetowa może dostarczyć komplet informacji o danym produkcie bądź usłudze lub bezpośrednio oferować jego sprzedaż wykorzystując do tego płatności on-line.
 6. Ekspansja zasięgu
  W wielu przypadkach każdy biznes rozpoczyna się od obsługi lokalnej społeczności. Największym atrybutem strony internetowej jest jej nieograniczony zasięg. W momencie publikacji strony internetowej każdy klient może zdobyć pełną informację o Tobie i Twojej ofercie.
 7. Monitoring odbiorców
  Dzięki obserwacji przepływu ruchu na stronie internetowej jesteś wstanie zaobserwować trendy oraz skłonności odwiedzających. Monitorowanie strony pozwala na zdobycie informacji o źródło odwiedzin i cel potencjalnych klientów. W tym przypadku strona internetowa okazuje się dobrym narzędziem do rozpoznania i dostosowania się do potrzeb potencjalnego klienta.
 8. Prowadzenie biznesu 24/7
  Czy wiesz że, jeżeli Twoja firma jest czynna przez 8 godzin dziennie nie wykorzystujesz 2/3 czasu w ciągu doby? Zaletą posiadania strony internetowej jest to, że Twój biznes będzie stale dostępny dla Twoich potencjalnych klientów. Ci, obecnie coraz bardziej tego wymagają. Jest to potencjał na szybsze rozwijanie Twojej bazy klientów. Powinieneś, również zadbać o to, aby Twoją stronę zaprojektował profesjonalny grafik komputerowy. Strona internetowa powinna być responsywna, dobrze wyglądająca oraz funkcjonalna. Pozwoli to na zmniejszenie ilości czasu wykorzystywanego na odpowiadania pytań od klientów.
 9. Konkretne zyski dla Firmy
  Wiele osób mylnie uważa, że zatrudnienie profesjonalnej agencji internaktywnej, będzie wykraczało poza ich budżet, jednakże dostosowana do działalności witryna stanie się bardzo opłacalna. Obecnie firmy (być może nawet Twoja konkurencja) zaczynają być świadome, że potrzebują stronyinternetowej. Jeżeli ceny za profesjonalne strony internetowe dalej Tobie nie odpowiadają to zastanów się ile wydajesz na inne formy reklamy takie jak np. reklama w gazecie, ulotki itp. Pamiętaj, że takie formy mają również swoje wady. Są to np. brak możliwości wybrania konkretnej grupy docelowej, prowadzenia statystyk czy możliwości poznania swoich klientów. Wybierając odpowiednią agencję reklamową, możesz być pewien, że dostaniesz to za co zapłaciłeś.